Anna High School honor roll


ANNA — Anna High School recently released their 2015-2016 fourth nine-weeks honor roll:

Freshman

4.00: Mackenzie Bertsch, Nathan Edelmann, Lauren Stephens, Brooke Hemsworth, Sierra Williams, Jarred Seigle, Ashleigh Jurosic, Alexia Wells, Claire Bensman, Abigail Counts, Emma Meyer, Isaac Rindler, Tyler Zimpfer, Georgia Platfoot, Jacob Osborne, Ben Schmitmeyer, Griffin Doseck, Carter Elliott, Elizabeth Witer, Devan O’Connell, Lindsay Barhorst, Hannah Shoemaker, Madison Boerger, Olivia Pulfer, Isaac Dodds, Colton Nanik, Jake Kovacs.

3.99-3.50: Brooke Haynes, Shana Roe, Brandon Hemsworth, Christian Klinker, Alicia Brunswick, Ethan Huecker, Joshua Madden, Kelsey Hess, Breah Kuck, Rana Edwards, Heidi McRill, Taylor Spence, Geran Wagle, Andrew Scully, Courtney Hoehne, Cameron Bowersock, Dawson VanHorn, Luke Cantrell, Taylor Kauffman, Grace Maurer, Elaina Crosson, Jennifer Blackburn, Callum Smith, Mackenzie Cummings, Tayler Robbins, Alex Bruggeman.

3.49-3.00: Selena York, Brayden Collier, Brady Hanes, Derek Arling, Brayden Farley, Evan Argabright, Olivia Place, Lucas Poeppelman, Samuel Sharp, Evan Deiters, Kelsie McKinney, Taylor Kress, Madilynn Bice, Allie Skidmore, Austin Fry, Morgyn Shoffner, Jessica Mealy, Seth Roe, Caleb Cruset, Cori Bensman, Gabriel Ludington, Bradly Haynes, Corbin Knutson.

Sophomore

4.00: Paige Wiktorowski, Kadyn Smith, Rachel Shoemaker, Wyatt Bensman, Emily Aufderhaar, Nicole Stoll, Sarah Layman, Zachary White, Allison Cisco, Derek Coverstone, Linda Perkins, Nicholas Nowlin, Ashley Heitkamp, Rebekah Emerson, Abigail Gaydosh.

3.99-3.50: Alex Rose, Logan Cathcart, Jane Homans, Noah Rioch, Carly Becker, Macey Huelskamp, Emma Freytag, Savanna Manger, Travis Meyer, Stephanie Esser, Alexa Wuebker, Mackenzie Scully, Kirsten Brunswick, Ethan Burd, Andrew Balling, Donald Goguen, Kajalpreet Kaur, Riley Osborn, Emily Albers, Allison Bertke, Samantha Schulze, Gracen Rogers, Seth Stiefel, Dallas Poeppelman, Kacey Pulfer.

3.49-3.00: Ashley Landis, Aidan Endsley, Tyler Shiflett, Paige Harvey, Isaac Cain, Nicholas Tomanelli, Caleb Kauffman, Andrew Schmitz, Bailey Luthman, Alex Bertke, Taylor Muter, Lexi Belcher, Maria Payne, Patrick Toller, Zoey Griffith, Macey Richard, Hallie Bates, Brooke Werling, Zane Briggs, Evan Bensman, Blake Ike, Mackenzie Herbert, Carley King, Parker Russell, Rylie Edwards, Antonio Hornung, Devyn Sutherland, Dominic Bolin, Kyle Stewart.

Juniors

4.00: Aaron Brautigam, Andrew Shoemaker, Baylee Sommer, Nathaniel Osborne, Claire Spicer, Kyle Christman, Erin Bremke, Joel Gaier, Clarissa Nanik.

3.99-3.50: Briana Fanaff, Anthony Edelmann, Brook Gaydosh, Owen Michael, Krista Gehret, Kelsey Meyer, Jesse Egbert, Courtney Hollenbacher, Sarah Foltz, Olivia Maurer, Austin Hanes, Elizabeth Bremke, Walter Conley, Alyssa Withrow, Audrey Barhorst, Logan Konst, Tiffany Ferguson, Sidney Sasko, Samantha Roe, Taylor Schmidt, Ashtin Barnes, Troy Rindler, Peyton Hennessey, Jordan Wells, Isaac Bensman, Ryan Steinke, Sabrina Black, Levi Cantrell, Cody Limbert, Joel Seger, Allison Williamson.

3.49-3.00: Jordan Richards, Allison McCumons, Bradley Axe, Lauren Boshears, Madison Weiskittel, Evan Bruggeman, Melyssa Homan, Lucas Huber, Matthew Burden, Lydia Zimpfer, Alisha Holtzapple, Chloe Spence, Natalie Berning, Brooke Gephart, Payton Delafuente, Brandon Buck, Ashlie York, Brittany Phillips, Camron Layman, Jacob Berning, Korteney Kitchen, Elijah Lyme, Jacob Harris, Alexander McKee, Zach Barga, Jasmine Furbush, Michael Schulze, Grace Wilson.

Seniors

4.00: Alexis Phillips, Nicole Smith, Elizabeth Landis, Hunter Knouff, Allysondra Bolin, Avery Bensman, Jennifer Robinson, Joseph Berning, Nicole Barhorst, Kristin Grimes, Allison Witer, Sara Kettler, Bailey McKinney, Mindy Schmitmeyer, Kyle Wuebker, Rebecca Berning, Mackenzie Wells, Korash Assani, Paige Shonk.

3.99-3.50: Nathanial Bulle, Robert Ehemann, Chelsea Kerns, Rachel Gehret, Courtney Doseck, Connor Rioch, Lindsey Whited, Ashley Dentinger, Ryan Albers, Christina VanFossen, Damien Connelley, Sarah Bettinger, Tessa Beatty, Nathan Stiefel, Paige Richard, Eric Heidemann, Anastasiya Kovalenko, Hannah Eilerman, Tyler McKee, Jenna Harshbarger, Carter Hueslkamp, Nicholas Bulle, Morgan Brunswick, Weston Bensman, Matthew Knutson, Ryan Bertke, Austin Luthman, Luke Albers, Baylee Suzanne.

3.49-3.00: Holly Boyd, Erika Homan, Levi Zelaski, Tierra Ganger, Caileigh Kirtley, Megan Heitmeyer, Stratton Briggs, Raquel Bollheimer, Preston Sanders, Ryan Smelewski, Matthew Poeppelman, Alexander Brinkman, Alexander Krauss, Steve Ellis.