Last updated: August 13. 2014 7:52PM - 120 Views
By Anthony Weber



Story Tools:

Font Size:

Social Media:

2014 Junior Fair Market Goat


Lightweights


1 Isaac Beal Conover


2 Luke Koehl Dayton


3 Katie Sherman Piqua


4 Erica Ritchea Troy


5 Lukas Kelley Tipp City


5 Rachael Hodge Tipp City


6 Gabryelle Lammers New Carlisle


7 Hannah Deane Ludlow Falls


8 Jayden Fogt Fletcher


9 Jayden Fogt Fletcher


10 Cole Taylor New Carlisle


11 Brock Ritchea Troy


12 Garrett Stevens West Milton


13 Keagan Carsey Troy


14 Camara Shook Troy


15 Autumn Taylor New Carlisle


Class 1 - Scramble Goats


1 Adam Bensman Troy


2 Dillon Kelley Tipp City


3 Michael Bair Troy


4 Kearsten Kirby Piqua


5 Keira Kirby Piqua


6 Emma Sutherly Troy


7 Kimberly Laughman Pleasant Hill


8 Samuel Sutherly Troy


Class 2 - Division I


1 Madeline Brown West Milton


2 Nathan Thompson West Milton


3 Kira Rohr Troy


4 Gabryelle Lammers New Carlisle


5 Emma Lehman Tipp City


6 Donald Thomas Tipp City


7 Luke Koehl Dayton


8 Grant Hodge Tipp City


9 Drew Kubiak Tipp City


10 Emily Swindell Piqua


11 Ethan Swindell Piqua


12 Annika Paton Troy


Class 3 - Division I


1 Keira Kirby Piqua


2 Rachel Thompson West Milton


3 Libby Carpenter Piqua


4 Kendal Staley Casstown


5 Hayden Caldwell Covington


6 Hailey Bohse West Milton


7 Donald Thomas Tipp City


8 Bailey Supinger Covington


9 Camara Shook Troy


10 Luke Vannus Pleasant Hill


Class 4 - Division I


1 Collin Thomas Laura


2 Samantha Snider Covington


3 Trenton Maxson Conover


4 Trenton Maxson Conover


5 Amanda Black West Milton


6 Nick Hissong Troy


7 Nicole Ressler Laura


8 Kristy Romie Piqua


9 Robert Bim-Merle Piqua


10 Brianne Stone West Milton


11 Brennon Green Casstown


12 Justin DeWeese Piqua


Division I Champion


Collin Thomas Laura


Division I Reserve Champion


Keira Kirby Piqua


Class 5 - Division II


1 Savannah Holzen Troy


2 Jessica Erwin Laura


3 Annika Paton Troy


4 Adam Everett Fletcher


5 Cameron DeWeese Piqua


6 Cade Schmelzer Covington


7 Robert Bim-Merle Piqua


8 Arianna Vannus Pleasant Hill


Class 6 - Division II


1 Brodi Voight Tipp City


2 Jarrett Winner Piqua


3 Brenna Miller Covington


4 Kaitlyn Thompson Troy


5 Isaac Beal Conover


6 Bryan Pence Piqua


7 Heather Ressler Laura


8 Emily Hornberger Troy


9 John Laughman Pleasant Hill


10 Dottie Everett Fletcher


Class 7 - Division II


1 Blake Magoto Piqua


2 Lauren Seman Piqua


3 Brenna Miller Covington


4 Heather Ressler Laura


5 Dylan Hahn Troy


6 Logan Dickison Pleasant Hill


7 Olivia Brown West Milton


8 John Savini Troy


9 Jacob Hornberger Troy


10 Mitchell Bim-Merle Piqua


11 Austin Butler Tipp City


12 Layla Robbins Pleasant Hill


Division II Champion


Brodi Voight Tipp City


Division II Reserve Champion


Blake Magoto Piqua


Class 8 - Division III


1 Eliza Hershberger New Carlisle


2 Samuel Sutherly Troy


3 Emily Beal Conover


4 Haily Bohse West Milton


5 Jacob Albright Covington


6 Trevor Miller Covington


7 Abby Hissong Troy


8 Kristen Dickison Pleasant Hill


9 Eryn Oldham Troy


10 John Laughman Pleasant Hill


Class 9 - Division III


1 Emily Beal Conover


2 Brodi Voight Tipp City


3 Nicole Ressler Laura


4 Blake Magoto Piqua


5 Abby Hissong Troy


6 Cheyenne Parke Covington


7 Claire Bim-Merle Piqua


8 Kyle Sturgill Fletcher


9 Annalise Bennett West Milton


Class 10 - Division III


1 Jarrett Winner Piqua


2 Emma Sutherly Troy


3 Mitchell Havenar Piqua


4 Nathan Thompson West Milton


5 Rachel Thompson West Milton


6 Kaitlyn Thompson Troy


7 Kendal Staley Casstown


8 Jacob Albright Covington


9 Savannah Holzen Troy


10 Katie Sherman Piqua


11 Katelynn Pence Piqua


Division III Champion


Eliza Hershberger New Carlisle


Division III Reserve Champion


Sam Sutherly Troy


Class 11 - Division IV


1 Adam Bensman Troy


2 Alayna Bennett West Milton


3 Ashley Hahn Troy


4 Austin Brown Troy


5 Cade Schmelzer Covington


6 Christian DeWeese Piqua


Class 12 - Division IV


1 Eliza Hershberger New Carlisle


2 Jese Shell Covington


3 Mitchell Havenar Piqua


4 Lauren Seman Piqua


5 Marisa Savini Troy


6 Nate Bailey Dayton


7 Eric Swartz Ludlow Falls


8 Cheyenne Parke Covington


Division IV Champion


Adam Bensman Troy


Division IV Reserve Champion


Eliza Hershberger New Carlisle


Grand Champion Market Goat


Eliza Hershberger New Carlisle


Reserve Grand Champion Market Goat


Adam Bensman Troy


Comments
comments powered by Disqus



Featured Businesses


Poll



Info Minute



Gas Prices

Troy Gas Prices provided by GasBuddy.com