Last updated: August 15. 2014 12:44PM - 185 Views
By Melody Vallieu



Story Tools:

Font Size:

Social Media:

Market Barrows


Place Exhibitor Name City


Class 1 - Berkshire


1 Trelissa Lavy Pleasant Hill


2 Treanna Lavy Pleasant Hill


3 Casey Copeland Casstown


4 Wesley Sutherly Casstown


5 Brieanna Werling Piqua


6 Jasmine Gilardi Piqua


Class 2 - Berkshire


1 Kylee Fisher Troy


2 Jese Shell Covington


3 Abigail Covault Piqua


4 Samantha Snider Covington


5 Samantha Hull New Carlisle


6 Mattson Petry Christiansburg


7 Kate Russell Troy


8 Carolina Bell New Carlisle


Class 3 - Duroc


1 Dylan Bayman Piqua


2 Krissy Parke Covington


3 Cody Durst Pleasant Hill


4 Brayden Peake Tipp City


5 Kyle Persinger Fletcher


6 Megan Kubiak Tipp City


7 Kyle Persinger Fletcher


8 Kelly Rindler Troy


9 Larkin Welbaum West Milton


Class 4 - Duroc


1 Darby Welbaum West Milton


2 Joel Cress Laura


3 Carly Shell Covington


4 Shelby LaMarr Piqua


5 Gage Trickey Casstown


6 Kelsey Kirchner Conover


7 Harold Oburn Pleasant Hill


8 Cody Durst Pleasant Hill


9 Ryan Mollette Ludlow Falls


10 Emily Shellabarger Laura


11 Destiny Houser Tipp City


12 Stetson Peake Tipp City


Class 5 - Hampshire


1 Libby Carpenter Piqua


2 Courtney Bair Sidney


3 Chloe Drummond Tipp City


4 Kaili Ingle Piqua


5 Brayden Peake Tipp City


6 Kaitlynn Elliott Medway


7 Jason Clendening Tipp City


8 Kenny Wise Tipp City


9 Zach Enz Covington


Class 6 -Spot


1 Whitley Gross Casstown


2 Anna Baker New Carlisle


3 Bethany Garlough New Carlisle


4 Austin Banks New Carlisle


5 Jorden Cress Laura


6 Chloe Drummond Tipp City


7 Caleb Taylor Troy


Class 7 - Yorkshire


1 Cody Alexander Pleasant Hill


2 Haley Finfrock Piqua


3 Emily Oldham Troy


4 Abigail Covault Piqua


5 Kaili Ingle Piqua


6 Eryn Oldham Troy


7 Brieanna Werling Piqua


8 Kyle Ingle Piqua


9 William Gleason Conover


Class 8 - Yorkshire


1 Sam Jackson Troy


2 Mike Trickey Casstown


3 Evan Pemberton Troy


4 Brieanna Finfrock Piqua


5 Emily Oldham Troy


6 Makenzie Comer Casstown


7 Kyle Webb Casstown


8 Laci Miller Covington


9 Andy Baker West Milton


Class 9 - All Other Purebreds


1 Anna Baker Piqua


2 Bethany Garlough New Carlisle


3 Ashley Covault Piqua


4 Andy Baker West Milton


5 Zach Enz Covington


Division I Champion Barrow


Darby Welbaum West Milton


Division I Reserve Champion Barrow


Dylan Bayman Piqua


Class 10 - Scramble Barrows


1 Vanessa Ford-Wirrig Russia


2 Kylee Fisher Troy


3 Hannah Davis Fletcher


4 Madison Potts Troy


5 Lane Davis Fletcher


6 Hanna Deane Ludlow Falls


7 Abby Webb Covington


Class 11 - Light Barrows


1 Megan Gilliland Casstown


2 Cadence Gross Casstown


3 Brieanna Werling Piqua


4 Daniel Albaugh West Milton


5 Austin Honeyman Conover


6 Judd Thompson IV Covington


7 Austin Owens Patriot


8 Danielle Naff Pleasant Hill


9 Judd Thompson IV Covington


10 William Gleason Conover


11 Alexis Collins Ludlow Falls


12 Anthony Naff Pleasant Hill


Class 12 - Cross Breeds


1 Jese Shell Covington


2 Neil Bayman Piqua


3 Jimmy Sutherly Casstown


4 Mason Gardner Troy


5 Treyton Lavy Pleasant Hill


6 Trenton Maxson Conover


7 Mary Ludwick Medway


8 Treanna Lavy Pleasant Hill


9 Devyn Carson Conover


Class 13 - Cross Breeds


1 Jasmine Gilardi Piqua


2 Ashley Hahn Troy


3 Bryan Miller Covington


4 Sierra Gostomsky West Milton


5 Megan Kubiak Tipp City


6 Shelby LaMarr Piqua


7 Kaitlynn Elliot Medway


8 Kyle Ingle Piqua


9 Brooke Deeter Laura


10 Treyton Lavy Pleasant Hill


11 Kenny Wise Tipp City


Division II Champion Barrow


Jasmine Gilardi Piqua


Division II Reserve Champion Barrow


Ashley Hahn Troy


Class 14 - Cross Breeds


1 Daniel Albaugh West Milton


2 Jarrett Winner Piqua


3 Dylan Hahn Troy


4 Neil Bayman Piqua


5 Dylan Hahn Troy


6 Alexis Collins Ludlow Falls


7 Treanna Lavy Pleasant Hill


8 Hannah Davis Fletcher


9 Trelissa Lavy Pleasant Hill


10 Brooke Deeter Laura


11 Kira Cron Fletcher


12 Jason Clendening Tipp City


Class 15 - Cross Breeds


1 Connor Gostomsky West Milton


2 Brady McBride Pleasant Hill


3 Kenny Wise Tipp City


4 Ashley Hahn Troy


5 Abigail Covault Piqua


6 Kelsey Kirchner Conover


7 Luke Gilliland Casstown


8 Levi Reid Fletcher


9 Rachel LaMarr Piqua


10 Darby Welbaum West Milton


11 Austin Owens Patriot


12 Malia Johns Laura


Class 16 - Cross Breeds


1 Kristen Rappold Pleasant Hill


2 Megan Ward Ludlow Falls


3 Sam Jackson Troy


4 Charlie Waughtel Tipp City


5 Wesley Sutherly Casstown


6 Cody Webb Casstown


7 Larkin Welbaum West Milton


8 Britney Oburn Pleasant Hill


9 Kate Ellish Tipp City


10 Courtney Bair Sidney


Division III Champion Barrow


Kristen Rappold Pleasant Hill


Division III Reserve Champion Barrow


Megan Ward Ludlow Falls


Class 17 - Cross Breeds


1 Samantha Snider Covington


2 Dylan Bayman Piqua


3 Krissy Parke Covington


4 Gage Trickey Casstown


5 Carly Shell Covington


6 Ashley Covault Piqua


7 Cadence Gross Casstown


8 Kassidi Alexander Pleasant Hill


9 Dylan Bayman Piqua


10 Larkin Welbaum West Milton


Class 18 - Cross Breeds


1 Kristen Rappold Pleasant Hill


2 Dustin Winner Piqua


3 Sam Jackson Troy


4 Bradley Brower St. Paris


5 Cody Reid Fletcher


6 Malia Johns Laura


7 Emily Shellabarger Laura


8 Libby Carpenter Piqua


9 Jimmy Sutherly Casstown


10 Tatum McBride Pleasant Hill


Class 19 - Cross Breeds


1 Courtney Bair Sidney


2 Sierra Gostomsky West Milton


3 Travis Durst Tipp City


4 Tatum McBride Pleasant Hill


5 Destiny Houser Tipp City


6 Krissy Parke Covington


7 Bethany Garlough New Carlisle


8 Tyler Clark Covington


9 Luke Gilliland Casstown


10 Randy Ellish, Jr. Tipp City


11 Kelly Rindler Troy


12 Devyn Houser Tipp City


Class 20 - Cross Breeds


1 Travis Durst Tipp City


2 Marissa Deeter Laura


3 Kira Cron Fletcher


4 Audrey Trick Tipp City


5 Alexis Collins Ludlow Falls


6 Mason Gardner Troy


7 Maddie Mollette Ludlow Falls


8 Joel Cress Laura


9 Kelly Rindler Troy


10 Jennifer Brown Troy


11 Lexi Oburn Pleasant Hill


Division IV Champion Barrow


Kristen Rappold Pleasant Hill


Division IV Reserve Champion Barrow


Samantha Snider Covington


Class 21 - Cross Breeds


1 Evan Pemberton Troy


2 Daniel Albaugh West Milton


3 Kyle Webb Casstown


4 Brieanna Finfrock Piqua


5 Treg Jackson Pleasant Hill


6 Marissa Deeter Laura


7 James Oburn Pleasant Hill


8 Jessica Copeland Casstown


9 Wyatt Baker Piqua


10 Joel Cress Laura


11 Kate Russell Troy


12 Caleb Taylor Troy


Class 22 - Cross Breeds


1 Jordan Cress Laura


2 Gracie Douglas Englewood


3 Bryan Miller Covington


4 Laci Miller Covington


5 Lane Davis Fletcher


6 Wesley Sutherly Casstown


7 Jack Shell Covington


8 Trace Lavy Pleasant Hill


9 Malia Johns Laura


10 Maddie Mollette Ludlow Falls


11 Gracie Douglas Englewood


12 Levi Reid Fletcher


Class 23 - Cross Breeds


1 Connor Gostomsky West Milton


2 Darby Welbaum West Milton


3 Audrey Trick Tipp City


4 Kristen Rappold Pleasant Hill


5 Laura Pottorf Fletcher


6 Whitley Gross Casstown


7 Clay Hill Ludlow Falls


8 Allie Douglas Englewood


9 Cabit Fetters Laura


10 Jimmy Sutherly Casstown


11 Arie Thumser Tipp City


Class 24 - Cross Breeds


1 Jarrett Winner Piqua


2 Tyler Clark Covington


3 Tyler Clark Covington


4 Dustin Winner Piqua


5 Haley Finfrock Piqua


6 Jordan Cress Laura


7 Megan Ward Ludlow Falls


8 Allie Douglas Englewood


9 Laura Pottorf Fletcher


10 Drew Stitzel Tipp City


Division V Champion Barrow


Connor Gostomsky West Milton


Division V Reserve Champion Barrow


Jarrett Winner Piqua


Grand Champion Barrow


Connor Gostomsky West Milton


Reserve Grand Champion Barrow


Darby Welbaum West Milton


Comments
comments powered by Disqus



Featured Businesses


Poll



Info Minute



Gas Prices

Troy Gas Prices provided by GasBuddy.com